murr Schunk

společnost Deutsche Leasing ČR, spol. s r.o.

Společnost Deutsche Leasing ČR je jedničkou v leasingu strojů a zařízení. To, že si Deutsche Leasing ČR drží své stálé umístění v leasingu strojů a zařízení mezi třemi nejlepšími leasingovými společnostmi na českém trhu, potvrzují i výsledky ČLFA za rok 2012, podle nichž činí výše tržního podílu DLČR v této oblasti 14,7%.

 

Deutsche Leasing ČR působí v České republice již od roku 1994 a specializuje se zejména na financování strojů a zařízení v následujících oblastech: kovoobráběcí, tiskařské, stavební a zemědělské stroje, dále pak manipulační technika, stroje na zpracování plastů a stroje pro potravinářský průmysl.
DLČR je stoprocentní dceřinou společností Deutsche Leasing AG, která je členem skupiny německých spořitelen Sparkassen. V současné době má více jak 2000 zaměstnanců a působí ve 23 zemích světa. Deutsche Leasing AG byla také vůbec první leasingovou společností na německém trhu, která loni oslavila 50 let od svého založení.

K nabízeným finančním produktům DLČR, v nichž je zahrnuto 50leté know how celé skupiny Deutsche Leasing, patří finanční leasing s opcí, operativní leasing, úvěrové financování, full service leasing a pojištění.

Prioritou Deutsche Leasing ČR je financování kvalitních strojů, a to formou úzké spolupráce s dodavateli. Všichni investiční poradci DLČR jsou odborníky ve svých branžích a dokáží klientům poskytnout finanční produkty a služby šité na míru. Tato přednost našich poradců je umocněna dlouholetou praxí v oboru a v některých případech i jejich vysokoškolským odborným vzděláním. Dalšími výhodami, které plynou pro klienty DLČR z úzké kooperace s dodavateli, jsou odladěná smluvní dokumentace a odladěné prodejní i nákupní procesy. V neposlední řadě je pak i výhodou díky dobré znalosti strojů, které dodavatelé nabízejí na trhu, rychlejší a snadnější zpracování (schválení) obchodních případů. Filosofie úzké spolupráce s dodavateli a znalost jejich produktů šetří klientům DLČR čas, který mohou věnovat svému podnikání. 

Na financování obráběcích a tvářecích strojů se v DLČR zaměřuje tým Kovo, který má v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Hlavním produktem, který tým Kovo nabízí, je finanční leasing s opcí, kde vlastníkem po dobu splácení je leasingová společnost a leasingový nájemce má kupní opci na předmět leasingu. Délka smlouvy je shodná s dobou odpisu, čili 5 let. Dalším nejvíce používaným produktem je úvěrové financování, které je vhodné pro případ dotací (např. dotační programy Inovace, Prosperita, Rozvoj atd.), protože u tohoto finančního produktu je po dobu splácení majitelem zákazník, což je jedna z hlavních podmínek poskytnutí dotací. Třetím nejvíce využívaným produktem je operativní leasing. Tento produkt je vhodný pro klienty, kteří chtějí předmět leasingu užívat jen po určitou dobu a poté předmět vrátit. Vlastníkem po dobu splácení je stejně jako u finančního leasingu leasingová společnost, nicméně délka splácení není určena zákonem. U všech výše zmíněných produktů lze splácet v CZK nebo v EUR.

V oblasti financování obráběcích a tvářecích strojů, a to od menších strojů, jako např. brusky, soustruhy, frézky, pily, přes portály, obráběcí a tvářecí centra až po velké technologické celky, patří DLČR dlouhodobě mezi největší leasingové společnosti. 

Ve stále expandující světové ekonomice se při podnikání v zahraničí mohou naši klienti setkat s různými překážkami, jako jsou právní, daňové či účetní otázky, jazykové a kulturní rozdíly. Deutsche Leasing ČR je však spolehlivým partnerem, který je schopen tyto překážky snadno překonat. Zaměstnanci DLČR pak dokáží poskytovat své služby nejenom v českém, ale také německém a anglickém jazyce, což je důležitý aspekt pro nadnárodní společnosti. DLČR je navíc také připravena poskytnout nadnárodním společnostem finanční služby dle účetních standardů US GAAP nebo IFRS.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Naši specialisté je Vám ochotně zodpoví. Kontaktujte nás prosím na e-mailové adrese info@dlcr.cz. Více se o DLČR dozvíte i na internetových stránkách www.deutsche-leasing.cz.

Deutsche Leasing ČR Vás zve ve dnech 7. – 11. 10. 2013 k návštěvě Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Rádi Vás přivítáme v našem stánku č. 59 v pavilonu B.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!
Váš tým Deutsche Leasing ČR
Oznámení
Od 16. 9. 2013 bude Deutsche Leasing ČR sídlit na nové adrese:
Antala Staška 2027/79, 140 00 Praha 4 – Krč.
 

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1620 článek mě zaujal 359
Zaujal Vás tento článek?
Ano