murr Schunk

Masivní investice do technologie výroby

Společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s. začala v letošním roce významně investovat do technologie výroby kuličkových a trapézových šroubů. Mimo již dříve zavedenou technologii výroby rotačním frézováním (okružováním) přímo v kalené povrchové vrstvě hřídelí, nyní disponuje i technologií pro broušení velkých a vysoceúnosných matic kuličkových šroubů. 

 

Může tak nyní nabídnout kuličkové šrouby jmenovitých průměrů až 160 mm odpovídající ISO DIN 3408 při stoupání závitu až 50 mm a velikosti kuliček až do průměru 25,4 mm. Touto novinkou je CNC bruska DOIMAK RIR+RE 500, která zvládne broušení vnějších i vnitřních ploch a profilů nejrůznějších typů matic.
Další významnou investicí je pak robustní CNC soustruh pro opracování povrchově zakalených konců hřídelí KŠ. V rámci projektu se státní podporou OPPI Inovace 2013, byl pořízen stroj DOOSAN PUMA 700LY doplněný rotačním upínačem hřídelí až do délky 12 m. Stroj je vybaven i pro frézování drážek či jiných tvarových prvků a broušení válcových ploch pod ložiska. Stroj v základním provedení bude vystaven na MSV Brno 2013, na stánku č. 26 společnosti Tecnotrade v pavilonu P.
Broušení závitových profilů pak zajistí CNC bruska DOIMAK RER 5000SP, s unikátní funkcí napojování broušených částí i vícechodých závitů.
Pro menší matice a hřídele je připravena další investice, CNC centrum DOOSAN PUMA MX3100S, vybavené rovněž rotačním upínačem hřídelí a to až do délky 10 m. Provádění nejrůznějších frézařských a vrtacích operací je zde samozřejmostí.      
K výrobě strojních komponent neodmyslitelně patří i ověřování jejich parametrů. KSK ve spolupráci s ČVUT Praha zrealizovala výrobu a instalaci zkušebního zařízení pro testování velkých KŠ do jmenovitého 160 mm s unikátním řešením zatížení testované dvojice KŠ a zabudovanou diagnostikou se záznamem měřených hodnot i nutnými bezpečnostními prvky pro zajištění nepřetržitého provozu tohoto unikátního zařízení.
Na sklonku letošního roku bude technologický park firmy obohacen o vývojové pracoviště povrchových úprav laserem vybavené moderní scanovací technologií umožňující přesné řízení jeho výkonu. Hlavním účelem laserového robotizovaného pracoviště je kalení, navařování a svařování.
V oblasti kontroly kvality výrobků bude vybavení firmy doplněno o dva nové moderní měřicí přístroje. Prvním z těchto přístrojů je konturograf Optacom VC-10, který umožní kvalitnější a přesnější měření geometrie profilu závitu, druhým je optický přístroj TESA Visio 300 GL, který zajistí více možností v oblasti mezioperační kontroly vyráběných dílců.
Společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s. se projektem zavedení výroby velkých a vysoceúnosných kuličkových šroubů zařadí mezi pouhých několik evropských výrobců těchto komponent nejen pro stavbu obráběcích a tvářecích strojů.
Pořizované investice jsou spolufinancovány díky dotačnímu programu OPPI ze strukturálních fondů EU.
Společnost KSK Vás tímto zve k návštěvě svých expozic na EMO Hannover v Hale 7, stánek C35, a na MSV Brno v Pavilonu P, stánek č. 101.

 

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1815 článek mě zaujal 370
Zaujal Vás tento článek?
Ano