rosler murr Schunk

Phoenix Contact: Rozvod napájecí energie na bázi sběrnic pro decentralizovanou automatizaci

Konkurenčními výhodami automatizace je optimalizované plánování, rychlé zprovoznění, vysoká dostupnost a krátké servisní intervaly. Platí to i pro veškerou instalaci decentralizovaných polí. Produktový program Pluscon Heavy pro těžké průmyslové zásuvné konektory od Phoenix Contact představuje inovativní řešení pro rozvod napájecí energie do strojů a zařízení.   

 

Vhodné pro všechny topologie průmyslových sběrnic
Pro decentralizovaný rozvod napájecí energie jsou k dispozici tři základní varianty energetických sběrnic: nepřerušená, odbočková a prosmyčkovaná. Pro každou variantu nabízí Phoenix Contact vhodné řešení. V případě nepřerušené energetické sběrnice se hlavní vedení realizuje v daném zařízení v podobě plochého nebo kulatého vodiče. Aplikace se připojují zvnějšku pomocí zářezové připojovací technologie, která proniká izolací (Insulation Displacement Connection, IDC ) nebo pomocí zářezových svorek. Vodič je v případě této technologie nepoškozen a proudové zatížení v energetickém vedení je nezávislé na místech kontaktu. Pokládka kabelů a prodloužení sběrnice jsou často možné pouze s určitými omezeními.
Odbočková varianta se skládá ze sběrnicových segmentů s odpojitelnými kontakty. Jde přitom zejména o průchozí základny ve tvaru T a zásuvné odbočky k přístrojům ve tvaru T. Předností jsou nízké energetické ztráty na sběrnici a snadný servis. Jako servisně optimalizovaná varianta je k dispozici kompletně zásuvná odbočka ve tvaru T se třemi zásuvkami. Proudová zatížitelnost na energetické sběrnici se definuje kvalitou kontaktu ve vedení sběrnice. U prosmyčkovaných topologií má každé zařízení pole jeden „energetický vstup“ a jeden „energetický výstup“. Odbočka ve tvaru T je vedena do zařízení. Proudová zatížitelnost na energetické sběrnici se definuje průměrem vnitřní kabeláže zařízení. Pokud je nutné vyměnit zařízení, má to často za následek přerušení energetické sběrnice.

Více informací o průmyslových konektorech nejen z řady Heavycon se dozvíte na stánku Phoenix Contact č. 038 v hale P na veletrhu Amper 2011 v Brně ve dnech 29. března až 1. dubna 2011.
Phoenix Contact bude mít také menší expozici na stánku č. 2B10 společnosti Eplan Engineering cz, s. r. o.  na veletrhu Elektron, dne 12. – 15. dubna 2011. Registrací na www.phoenixcontact.cz lze získat vstupenku na veletrh zdarma.

 
Publikováno: 25. 3. 2011 | Počet zobrazení: 2521 článek mě zaujal 572
Zaujal Vás tento článek?
Ano