murr Schunk

Nové kompaktní konektory pro LED aplikace řady PTF a PTSM

Phoenix Contact nabízí novou řadu miniaturních konektorů řady PTF flexibilní páskové aplikace. Konektory se vyrábějí v bílém provedení a jsou navrženy speciálně pro LED aplikace. Mohou vést proud až 10 A a pracují s napětím až 25 V. 

 

PTF konektory zajišťují spojení např. dvou LED pásků nebo lze do nich zapojit vodiče o průřezu 0,34 mm2. K dispozici jsou ve variantách se dvěma a čtyřmi póly. Rozteč mezi jednotlivými póly je 1,8 mm. Konektory jsou osazeny zářezovými kontakty, které umožňují velice snadnou rychlou instalaci a zapojení. Celková výška konektoru je pouhých 4,2 mm a šířka 9,2 mm. Konektory jsou tak vhodné pro instalaci do 8 mm širokých LED pásků v lištových profilech. Integrovaný pojistný mechanismus zajišťuje spolehlivé zapojení do PCB.
Nové PCB svorky a zásuvné konektory řady PTSM v bílém provedení disponují výškou pouze 5 mm a jsou tak vhodné pro zástavbu do aplikací i s velmi malým nebo omezeným prostorem, např. LED světla v obytných i průmyslových budovách a také ve veřejných osvětleních. Konektory jsou navrženy pro jmenovité napětí až 160 V a proudem až 6 A při max. průřezu vodičů 0,75 mm2. Miniaturní LED konektory řady PTSM jsou osazeny zásuvnými pružinovými Push In kontakty. Vyrábějí se ve variantách od dvou až do osmi pólů, mezi nimiž je rozteč 2,5 mm. Zároveň jsou dostupné ve dvou variantách montáže na PCB a to v SMD a THR provedení.
Všechny výše uvedené konektory splňují třídu nehořlavosti V0 podle normy UL94.
 

 
Publikováno: 22. 10. 2013 | Počet zobrazení: 1593 článek mě zaujal 374
Zaujal Vás tento článek?
Ano