rosler murr Schunk

Technologie nového Nissanu Note

Modelová řada malých vozů automobilky Nissan, kterou představuje zcela nový model Note, nová Micra a crossover Juke, kromě odvážného designu a inovacím disponuje nejkompletnějšími špičkovými technologiemi na trhu prvně použitými v segmentu B.

 

Model Note pro evropský trh disponuje řadou nových luxusních prvků, jako je bezpečnostní systéme Safety Shield, který propojuje tři bezpečnostní systémy pro zajištění komplexní ochrany a asistencí pro řidiče, doplněný panoramatickým kamerovým systémem.
Dříve nákladné systémy se povedlo sloučit do jednoho cenově dostupného balíčku, takže místo nákladných předních, zadních a bočních radarových systémů vyžaduje bezpečnostní štít pouze obraz zachycený zadní širokoúhlou kamerou. Ta je umístěna na zadních výklopných dveřích, což je dávno využívaná technologie. Ale protože všechny systémy bezpečnostního štítu vycházejí z přesných informací dodávaných kamerou, musí její čočka být neustále dokonale čistá. Jako první na světě to vyřešili u Nissanu vyvinutím plně automatického inteligentního systému umývání a ofukování.
Systém Safety Shield v sobě zahrnuje tři technologie: Systém sledování mrtvého úhlu, Systém upozornění na vybočení z jízdního pruhu a Systém monitorování pohybujících se objektů za vozem.
Systém sledování mrtvého úhlu využívá panoramatickou kameru na detekci vozidel skrytých v mrtvých úhlech po obou stranách vozu. Technologie začne blikat a ozve se i zvukové upozornění, pokud se v době, kdy se v nebezpečné oblasti nachází nějaký vůz, pokusí řidič o změnu jízdního pruhu.
Systém upozornění na vybočení z jízdního pruhu nevyužívá jako u jiných vozů kameru na čelním skle nebo radarový systém, ale opět pouze zadní širokoúhlou kameru. Vyspělý počítačový program rozpozná i nezřetelné dopravní značení, takže dokáže zjistit, kdy vozidlo vybočilo ze směru jízdy.
Pokročilý systém funkce monitorování pohybujících se objektů za vozem využívá konvenční čočku kamery, jejíž pole přesahuje 180°, takže řidič má k dispozici nadstandardně rozšířené zorné pole.
V rámci systému Safety Shield je zakomponována další technologie, která se v segmentu B objevuje vůbec poprvé - Panoramatický kamerový systém AVM. Ten vytváří kompozici obrazů z malých kamer umístěných v mřížce chladiče, na pátých zadních dveřích a v obou zpětných zrcátkách, díky čemuž dokáže na 5,8" displeji zobrazit 360° pohled na okolí vozu z ptačí perspektivy.
Celý bezpečnostní systém Safety Shield lze jednoduše tlačítkem na palubní desce deaktivovat nebo vypnout pouze jednotlivé ochrany. Předpokládaný prodej nového Nissanu Note bude zahájen v říjnu letošního roku.
 

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 2607 článek mě zaujal 555
Zaujal Vás tento článek?
Ano