rosler murr Schunk

Plast, který nehoří

Litoměřická firma Hennlich, která dodává kromě jiného plastová kluzná pouzdra iglidur, přišla na trh s novým materiálem. Jde o nehořlavý materiál iglidur G V0, který splňuje požadavky nehořlavosti dle normy UL94 a dosahuje třídy V0. 

 

Kluzná pastová pouzdra jsou již skoro standardním prvkem aplikací ve strojírenství i energetice a neustále rozšiřují oblast využití, proto jsou na ně kladené zvlášť specifické požadavky. Poslední novinka plastových kluzných pouzder z nehořlavého materiálu rozšířila jejich využití i pro aplikace se zpřísněnými nároky na nehořlavost materiálů.
„Kluzná pouzdra z nehořlavého materiálu se ideálně hodí pro aplikace vyžadující ty nejpřísnější protipožární předpisy, jako jsou například interiéry vozidel, nebo výtahy, eskalátory a další zařízení ve vnitřní infrastruktuře budov. Uplatnění najdou ale také v kolejových vozidlech a podobně,“ říká Ing. Tomáš Vlk, produktový manažer divize LIN-TECH společnosti Hennlich.
Další mechanické, elektrické i tribologické vlastnosti jsou velmi podobné jako u  všestranného materiálu iglidur G. Tedy je zcela samomazný a bezúdržbový, má velmi vysokou odolnost proti opotřebení a velmi nízkou hmotnost.

 

 
Publikováno: 23. 9. 2013 | Počet zobrazení: 2801 článek mě zaujal 488
Zaujal Vás tento článek?
Ano