rosler murr Schunk

Laserové svařování malých a středních sérií

V březnu 2011 přichází TRUMPF s novým flexibilním a hospodárným laserovým svařovacím pracovištěm – TruLaser Station 3003, určeným pro výrobce, kteří chtějí svařovat laserem malé a střední série. Tato pracovní stanice je pro ně velkým přínosem a poprvé byla veřejnosti představena počátkem března na veletrhu intec v Lipsku.  

 

Jde o otevřený systém ve volbě typu laserového zdroje. Vyžaduje-li aplikace pulsní laser, například při svařování dílů citlivých na vnesenou tepelnou energii, lze připojit laserový zdroj TruPulse. Rovněž diskové, diodové nebo vláknové laserové zdroje až do výkonu 1000 W  lze kombinovat s touto pracovní stanicí, například pro svary u přeplátovaných spojů na tepelných výměnících. Dalším využitím může být laserový úběr materiálu či vrstev při opracování polovodičů, při kterém lze využít lasery pro mikroobrábění řady TruMicro.
Hospodárně a s minimálními vedlejšími časy pracuje stanice díky programovatelné svařovací optice PFO 20 případně PFO 33. Tato skenerová optika umožňuje pohyb paprsku po obrobku, takže samotná optika ani obrobek se nepohybují. Pro zvětšení pracovního pole však mohou být instalovány lineární osy, které jsou dodávány jako volitelné příslušenství.
Kompaktní rozměry TruLaser Station 3003 (860 x 2000 x 1310 mm) nabízejí velký pracovní prostor 300 x 300 x 500 mm. Automaticky otvíraná výsuvná dvířka umožňují rychlé a ergonomické vkládání a vyjímání obrobků.

Popisek:
Pro výrobce, kteří laserem svařují malé a střední série, je nová TruLaser Station 3003 ideálním pracovištěm

Skupina TRUMPF
patří v celosvětovém měřítku obratem 1,34 miliard Eur a téměř 8 000 zaměstnanci k nejvýznamnějším dodavatelům výrobních technologií.
Holding zastřešuje tři obchodní sektory – obráběcí stroje/elektrické přístroje, laserovou techniku/elektroniku a lékařskou techniku. Hlavním oborem činnosti je flexibilní opracování plechu lisováním a tvářením, laserové opracování a ohýbání. V oblastí průmyslových laserů - laserových systémů je firma se sídlem v Ditzingenu v blízkosti Stuttgartu vedoucí firmou na světovém trhu.
S 60 dceřinými společnostmi a zastoupeními je skupina přítomna téměř ve všech evropských zemích, v Severní i Jižní Americe jakož i v Asii. Výrobní závody jsou v Německu, Francii, Rakousku, Velké Británii, Japonsku, Mexiku, Polsku, Švýcarsku, ČR, Číně, Taiwanu a v USA.
Další informace k laserovým technologiím i zdrojům vám rádi poskytneme na e-mailové adrese: info@cz.trumpf.com
 

 

 
Publikováno: 25. 3. 2011 | Počet zobrazení: 2524 článek mě zaujal 613
Zaujal Vás tento článek?
Ano