its murr Schunk

SolidCAM slaví 10 let na českém trhu a uvádí novou verzi 2013

Na český trh byla uvedena nejnovější verze 2013 software pro CNC obrábění SolidCAM. Novinka obsahuje řadu vylepšení a díky technologii iMachining 3D v podobě nového modulu integrovaného do programu láká na až 70% časovou úsporu při optimalizaci obráběcích procesů.

 

Nová verze je v řadě oblastí ve srovnání s předchozí výrazně rychlejší díky lepšímu využití nové techniky, vícejádrových procesorů apod. Zrychlila se i práce s velkými díly, editace drah je nyní otevřena i pro 2.5D frézovací mód a umožňuje dodatečnou optimalizaci dráhy nástroje. Mezi řadou novinek a vylepšení v SolidCAM 2013 je i nová možnost ukládání CAM dat přímo do souboru Sldprt, tedy přímo do dílu SolidWorksu. Druhá možnost, práce se sestavou zůstává pochopitelně zachována a je výchozí možností.
SolidCAM podporuje všechna CNC nasazení CAM software a zahrnuje 2D/3D obrábění, 2.5D frézování, 3D HSM frézování, Indexované a souvislé 4/5 osé frézování, soustružení a pokročilé frézování-soustružení na CNC strojích s více vřeteny a hlavami, i drátové řezání.
V době, kdy přichází na trh SolidCAM 2013 si distributor i uživatelé tohoto populárního programu pro CNC obrábění připomínají i 10. výročí od doby, kdy se na jaře 2003 SolidCAM poprvé oficiálně objevil na našem trhu. O dva roky později vznikla již regulérní česká pobočka. Připomínkovou akci zorganizovala společnost SolidCAM CZ, která má obchodně na starosti region ČR, Slovenska a Maďarska. Akce se zúčastnil i zakladatel mateřské izraelské firmy SolidCAM Emil Somekh.
Ve dnech 19. a 20. června se konala také tradiční konference uživatelů systémů SolidWorks a SolidCAM dodaných společností SolidVision, tentokráte s novým názvem SolidDays. Konference nabídla bohatý program, který zahrnoval rozsáhlý blok přednášek a volitelných seminářů zaměřených na 16 různorodých témat. Rovněž také další pokračování populární uživatelské soutěžeModelMania. Letos v ní své znalosti a dovednosti v systému SolidWorks prokazovalo 42 přihlášených soutěžících. /soc/
 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1531 článek mě zaujal 339
Zaujal Vás tento článek?
Ano