its murr Schunk

Další novinky pro obráběče

Americká firma BobCAD-CAM software nepatří sice u nás mezi hojně zastoupené značky, ve svém oboru se však řadí ke špičce a v jejím portfoliu jsou obsaženy produkty pro nejrůznější segmenty moderního obrábění. K posledním počinům patří nový přídavný modul Machine Simulation PRO a užitečné pomůcky pro 2D obrábění na CNC strojích a specializované výukové webové stránky pro otázky týkající se CAD/CAM software.

 

Nový přídavný modul Machine Simulation PRO nabízí simulaci cesty nástrojů pro CNC programovací software BobCAD-CAMu. Zatímco dosud byl Machine Simulation dostupný pouze pro jádrové moduly BobCAD 4 Axis PRO, 5 Axis Standard a 5 Axis PRO, díky této změně a doplňku mohou zákazníci používající V25 Express pomocí frézovacího softwaru 4 Axis Standard za jednu cenu využít všechny výhody této simulační technologie. Machine Simulation PRO dovoluje CAD/CAM operátorům vložit vlastní kinematiku strojů pro simulaci specifického frézování, sledovat všechny části a komponenty, pohyb os, odchylky, rotační stůl, a případně opravit nasměrování, velikost částí, kolize nástrojů nebo držáků.
V novém modulu, který je nyní součástí všech frézovacích softwarů z řady BobCAD-CAM, lze stroje v simulační fázi také vypnout a zapnout a zvýraznit pro bližší a podrobnou kontrolu částí. Softwarová simulace CNC stroje používá kinematiku daného stroje k simulaci práce konkrétního obráběcího zařízení, umožňuje kalkulovat doby cyklů, získat obraz dráhy nástroje, simulovat provoz a operace a provádět sekvenční analýzu. To umožňuje odstranit hrozící nákladné chyby programování a předcházet kolizním stavům. Simulace dokáže přehledně vizualizovat obráběcí proces, orientaci upínání a pohyby stroje a umožnit analýzu odchylek obrobků.

2D obrábění míří k automatizaci
Již na jaře letošního roku vydala firma BobCAD-CAM průvodce pro 2D obrábění. Ten má pomoci usnadnit práci uživatelům CNC strojů při 2D obrábění, které dnes představuje většinu činností v oblasti CNC obrábění. Jak však firma upozorňuje, při tvorbě a obrábění součástí v CNC průmyslu se i automaticky naprogramovaná výroba může dopustit mnoha chyb. Právě pro tyto účely společnost BobCAD-CAM vydává svého průvodce pro 2D strojní zpracování. 2D programování tak díky těmto průvodcům v softwaru umožní zcela nový a snadnější způsob práce. Podle Chrise Corbella, viceprezident marketingu, je nejdůležitější 3, 4 a 5osá technologie. Většina prodejců pak má problém s cestou nástroje a funkcemi stroje pro 2D, jež třeba nikdy nevyužijí.
Zatímco popularita 3D obrábění a víceosé technologie roste, co se týče CNC strojů, potřebou je spíše 2D automatizace. Z tohoto důvodu firma do svého softwaru přidala průvodce, kteří maximalizují účinnost tvorby součástí. Průvodce krok za krokem provede programátora celým procesem od výběru geometrie, přes výběr nástrojů, až po nastavení 2D cesty nástroje pro CNC stroj. CAD/CAM software je vytvořen, aby automatizoval strojní programování v každé fázi výroby. Odpadají tím různá nastavení “od oka” nebo náhodné výběry, takže samotný proces se urychlí a sníží se potenciální problémy.
CAD/CAM pomocník na internetu
Průvodce pro 2D obrábění však není jedinou edukační aktivitou v nabídce BobCAD/CAM. Společnost spustila letos i novou výukovou internetovou stránku s názvem CAD/CAM Software: Zdroj pro CNC profesionály. Nový web je určen všem, od začátečníků po odborníky, dokonce i těm, kteří doposud žádné zkušenosti s CAD/CAM systémem nemají, ale rádi by si jej pořídili. Cílem je poskytnout výuku majitelům, operátorům a výrobcům ve všech aspektech CAD/CAM softwaru a vytvořit prostředí, kde tito uživatelé mohou sdílet nápady, dotazy, případně poskytnout rady ostatním. Najdou zde jednoduchá vysvětlení, týkající se nejrůznějších oblastí CAD/CAM software a jeho využití, jak funguje, jaké jsou jeho výhody, nebo jak se dá implementovat do jakéhokoliv pracovního prostředí. V nabídce budou rovněž zdarma ke stažení různé návody a průvodci programy. Diskusní fóra jsou rozdělena podle různých témat, např. funkce softwaru, CNC zpracování, pomoc s designem a programováním, novinky v oblasti CAD/CAM apod. K dispozici je i knihovna dalších zdrojů, včetně instruktážních videí nebo fotogalerií.    /bc/
 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1724 článek mě zaujal 373
Zaujal Vás tento článek?
Ano