ITS Schunk

Oběhové čerpadlo Calio splňuje již dnes budoucí standardy EU

Na letošním veletrhu ISH ve Frankfurtu představila společnost KSB nově vyvinuté vysoce účinné oběhové čerpadlo s názvem Calio. Nové čerpadlo s elektronicky komutovaným synchronním motorem (EC-motor) splňuje svými parametry již nyní budoucí požadavky na účinnost, které budou v EU platit od roku 2015.

 

Díky koncepci "all-in" se sériově integrovanými rozhraními a funkcemi odpadají vícenáklady na dodatečné moduly pro komunikační připojení čerpadla. V základní ceně čerpadla Calio tak je již obsaženo např. dálkové spínání, ovládání čerpadel analogovým signálem 0 - 10 V a automatický chod dvojice čerpadel (hlavní a záložní čerpadlo s automatickým přepínáním v případě poruchy a se střídáním čerpadel v závislosti na čase). Navíc je možné - bez nutnosti instalace dodatečného modulu - napojit čerpadlo na komunikační systém Modbus.
Kromě známých druhů provozu s regulací konstantního a proporcionálního tlaku a regulačního provozu umožňuje nově vyvinutý provozní software s funkcí úspory energie Eco-mode další významné úspory energie.
Díky ovládacímu rozhraní, ve spojení s integrovaným displejem a symboly provozního stavu, je umožněno jednoduché ovládaní a přehledné informace o aktuálním příkonu ve wattech a o průtoku v krychlových metrech.
S rozsahem teplot média od -10 do +110 °C jsou nové agregáty použitelné v široké oblasti aplikací od vytápění po chlazení a také pro cirkulační systémy. Čerpadla jsou sériově dodávána s tepelnou izolací. Pro chladicí aplikace budou k dostání se speciální difúzně těsnou izolací. Kompaktní typ konstrukce se závitovým nebo přírubovým připojením umožňuje bezproblémovou montáž také v obtížných instalačních situacích.
Pro aplikace s menšími výkony, např. pro rodinné domky, je připravena varianta Calio S, bez rozhraní pro připojení čerpadla na centrální řídicí systém budovy.
/ksb/
 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1427 článek mě zaujal 303
Zaujal Vás tento článek?
Ano