its murr Schunk

HENNLICH: Čerpadla pro průmysl

Jedním z předních domácích dodavatelů čerpací techniky je odštěpný závod HYDRO-TECH společnosti HENNLICH. Mimo další sortiment se dlouhodobě zabývá návrhem, technickým poradenstvím, dodávkou a servisem nejrůznějších typů čerpadel v průmyslových aplikacích, a to jak jednotlivých kusů, tak celých dávkovacích celků. Služby zahrnují také dodávky náhradních dílů a servis.

 

Dávkovací čerpadla
HYDRO-TECH dodává dávkovací čerpadla firmy sera, která nacházejí uplatnění všude tam, kde je nutno přesně a spolehlivě dávkovat případně dopravovat agresivní, nebezpečné nebo hořlavé kapaliny a to i dle ATEX. S ohledem na svou konstrukci patří k velice spolehlivým čerpadlům, která nemají velké nároky na údržbu. Díky možnosti použití různých materiálových kombinací lze vždy zvolit nejvhodnější typ dávkovacího čerpadla pro danou kapalinu.
Novinkou v sortimentu jsou nově koncipované kompletní dávkovací palety nebo dávkovací jednotky včetně plastových zásobníků. Další novinkou jsou pak čerpadla pro vysoké tlaky řady R 511.1, která mohou být dodána i v provedení dle API.

Hadicová čerpadla
K čerpání a dopravě suspenzí, viskózních a abrazivních médií jsou ideální čerpadla hadicová (peristaltická), která nacházejí uplatnění v chemickém, keramickém průmyslu, potravinářství, úpravě vody a v dalších oblastech. Jediným dílem, který přichází do kontaktu s médiem, je pracovní hadice. Firma dodává osvědčená čerpadla firmy Ponndorf. Novinkou od tohoto výrobce je typ P_delta s možností velmi jednoduché a rychlé výměny pracovní hadice. Tato novinka je vhodná zejména tam, kde je nutná častá změna média případně časté a spolehlivé vyčištění čerpadla.

Odstředivá čerpadla
Pro nejrůznější případy dopravy široké škály kyselin, zásad a dalších chemikálií nabízíme odstředivá čerpadla od firem Schmitt a SAWA a to v provedení s mechanickou ucpávkou, bezucpávková, plastová i v nerezovém provedení. Tato čerpadla mohou být dodána také v provedení potravinářském nebo v nejvyšší kvalitě i pro farmaceutický průmysl. Rovněž je k dispozici provedení dle ATEX.

Ponorná kalová čerpadla a míchadla
Na čistírny odpadních vod, při čerpání znečištěných vod z jímek apod. nachází uplatnění ponorná kalová čerpadla a míchadla HOMA. I zde lze dodat variantu dle ATEX.

Sudová čerpadla
V případě čerpání médií přímo ze sudů či kontejnerů jsou v našem sortimentu sudová čerpadla firmy Grün. Provedení je jak s axiálním oběžným kolem, tak i jako vícestupňové provedení s radiálními koly. Pro vyšší viskozitu je pak k dispozici čerpadlo sudové – vřetenové.

Vysokotlaká plunžrová čerpadla
Tato čerpadla od výrobce CAT Pumps slouží všude tam, kde je nutno dosáhnout vyšších tlaků až do 690 bar. Použití je pro reverzní osmózu, klimatizační a zvlhčovací jednotky, čisticí zařízení, tlakové testovací jednotky atd.

Speciální čerpadla
Především pro potravinářství a kosmetiku ale i pro průmysl výroby barev a ostatní aplikace, kde je nutno dopravovat média s vysokou viskozitou a šetrným způsobem jsou ideální speciální sinusová čerpadla firmy Watson-Marlow MasoSine.

 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1558 článek mě zaujal 352
Zaujal Vás tento článek?
Ano