its murr Schunk

Univerzální hadicové čerpadlo optimalizované pro nepřetržitý provoz

Nová řada čerpadel APEX vyráběná nizozemskou firmou Bredel zúročila desetiletí zkušeností a know-how v kombinaci s analýzou zpětných vazeb zákazníků. Nabízí ve své kategorii unikátní všestrannost a v podstatě představuje tři čerpadla v jednom. 

 

Čerpadla řady APEX reprezentovaná třemi modely APEX10, 15 a 20 jsou navržena pro minimalizaci provozních prodlev a intervalů údržby. Díky vynikajícímu odvodu tepla a preciznímu zpracování hadic dokáže APEX oproti ostatním hadicovým čerpadlům výrazně (podle výrobce až o polovinu) snížit opotřebení hadic a to zároveň se snížením počtu potřebných skladem udržovaných dílů, což vede i k znatelné redukci nákladů.
Unikátní geometrie čerpadla umožňuje snadnou konverzi mezi třemi velikostmi hadic pro zdvoj- až ztrojnásobení průtoku bez potřeby investice do nového čerpadla.

Odolné čerpadlo s hadicemi s dvojnásobnou výdrží
Nové hadicové čerpadlo s patentovaným designem přímého připojení minimalizujícím zátěž na převodovku motoru je navrženo pro dávkování a transfer kapalin od 2,8 do 1200 l/h při teplotě média od -10 až do 80 °C v aplikacích napříč průmyslovými oblastmi. Lze jej používat při zpracování vody, v chemickém, papírenském a keramickém průmyslu, ve stavebnictví, ale i v potravinářství a cukrovarnictví či nápojovém průmyslu. Absence opotřebitelných dílů umožňuje přitom nasazení i pro práci s abrazivními, žíravými, viskózními, či krystalizujícími látkami nebo kapalinami představujícími kombinaci těchto vlastností.
Čerpadlo je vhodné pro nízkotlaké (do 4 bar) a střednětlaké (do 8 bar ) aplikace, a se stabilním průtokem do 1200 l/h je ideální pro přesné kontinuální i přerušované dávkování. Výrobce jej charakterizuje jako zařízení s nejlepším výkonem na trhu pro tlaky do 8 bar se stabilním průtokem při využití hadice o průměru 20 mm. Kapacita čerpadla je 0,145 l/ot, jeho nepřetržitý průtok činí 8,7 - 870 l/h, přerušovaný pak 8,7 - 1200 l/h, max. výstupní tlak 800 kPa (8 bar).
Schopnosti čerpadla jsou posíleny novou generací hadic s prodlouženou životností, které podporují opakovanou přesnost při dávkování aditiv, přičemž nepřetržitá provozní rychlost až 100 ot/m poskytuje širší rozsah provozních kapacit než srovnatelná hadicová čerpadla. Na prodloužení životnosti hadic mají významný podíl i speciálně zpracované rotory a gumová pouzdra. Nově vyvinuté tenkostěnné hadice s novým typem kordových vrstev a uzpůsobenou tloušťkou stěny jsou dostupné ve čtyřech materiálových provedeních (NR, NBR, EPDM a CSM). Speciální koncovky hadic umožňují optimální fixaci a provoz čerpadla.

Design pro univerzální nasazení
Unikátní konstrukce umožňuje konverzi mezi třemi velikostmi hadic bez nutnosti dalších investic, zákazníci si mohou vybrat jakýkoli typ a značku převodovky, která vyhovuje jejich specifickým požadavkům.
Kryt čerpadla je vyroben z odolného plastu vyztuženého skelnými vlákny a tělo z hliníkového odlitku. K hlavním výhodám, které nabízí jeho konstrukční řešení, patří samostatně uložený rotor, ochrana převodovky a uložení čerpadla, lepší těsnění, hliníkový kryt pro lepší odvod tepla z pláště (umožňuje vyšší otáčky) a v neposlední řadě nízké nároky na údržbu, která je díky novému designu konzolí velmi snadná. Méně šroubů umožňuje rychlejší přístup bez potřeby speciálního nářadí a rychlá výměna nově vyvinuté hadice s vyšší životností patří rovněž k důležitým provozním parametrům novinky.
 

 
Publikováno: 18. 9. 2013 | Počet zobrazení: 1744 článek mě zaujal 352
Zaujal Vás tento článek?
Ano